Промоција на повисоки појаси во БЏЏ на семинарот во Охрид

Заврши уште еден успешен семинар за Бразилска Џиу Џица & ММА предводен од Проф. Роберт Наумоски кој изминатиот викенд се одржа во Охрид. Семинарот...

Работен состанок на Претседателот на Македонската Федерација за БЏЏ со новиот...

Вчера во просториите на Агенцијата за млади и спорт се одржа работен состанок меѓу новиот Директор на Агенцијата за млади и спорт,г-динот Дарко Каевски...

УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ УСПЕХ!!!! 18 Медали за Македонските БЏЏ репрезентативци

Македонската репрезентација во бразилска џиу-џица викендов беше дел од престижен турнир во Босна и Херцеговина, кадешто остварија голем успех и освоија 18 медали. Репрезентацијата настапи...

Семинар со најдобриот БЏЏ фајтер на сите времиња, Роџер Грејси

  Викендов нашите представници од "Д Стронгест & РУТС БЏЏ", на чело со Председателот на Македонската Федерација за Бразилска Џиу Џица, Алексовски Ивица имаа привилегија...

Ferguson конечно одлучи: “Ајде ова да го завршиме еднаш за секогаш”

Откако со недели се расправаат околу договорот за меѓусебниот судир, Khabib Nurmagomedov и  Tony Ferguson изгледа дека конечно пронајдоа заеднички јазик. Додека непоразениот Дагестанец со...

Правила за натпревар во БЏЏ

Регулативи и правила за  борба во Бразилската Џиу-Џица              Џиу - Џицата е една од најстарите древни боречки вештини и претставува најкомплетна вештина на само-одбрана....

Повторно на врвот, МАКЕДОНСКИОТ БЏЏ ТИМ СО 15 МЕДАЛИ

Овој викенд во Белград се одржа еден од најголемите турнири за деца од 5 – 18 години на овие простори "FUTURE CHAMPIONS 2018", турнир...

Биографија – Проф. Роберт Наумоски

Роберт Наумоски е Македонец кој тренира БЏЏ во Сиднеј, Австралија. Преку Роотс Македонија, Роберт го шири мега популарното БЏЏ во Македонија. Со боречките вештини и...

Официјални резултати – V ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ВО БЏЏ – НО ГИ...

ТИМСКО НАТПРЕВАРУВАЊЕ: Д'Стронгест Рутс БЏЏ - Скопје............164 поени Д'Стронгест Рутс БЏЏ Охрид...............43 поени Д'Стронгест Рутс БЏЏ Прилеп.............27 поени Д'Стронгест Рутс БЏЏ Куманово..........22 поени Д'Стронгест...

Македонските БЏЏ представници се вратија со 16 медали и ТРЕТ НАЈДОБАР...

   ВАКА СЕ БРАНАТ БОИТЕ НА НАШАТА ДРЖАВА! Нашите представници кои ја преставуваа македонската БЏЏ школа, Македонската Федерација за БЏЏ и првиот клуб за БЏЏ во...

Клубови

Д СТРОНГЕСТ & РУТС БЏЏ – Скопје

Центарот за боречки вештини “Д СТРОНГЕСТ & РУТС БЏЏ” лоциран на ул. Емил Зола бр.10 во Скопје и е најквалитетното место во нашата држава...

Д СТРОНГЕСТ & РУТС БЏЏ – Охрид

Клубот за Бразилска Џиу Џица "Д Стронгест & Рутс Охрид" започна со работа во 2012 година а регистриран е во 2013 г во рамките...

Д СТРОНГЕСТ & РУТС БЏЏ – Куманово

Клубот за бразилска џиу џица Д’Стронгест-Рутс БЏЏ Куманово е основан на 17.06.2013 година од страна на главниот тренер во клубот, Мартин Стефановски. Од основањето...

Д СТРОНГЕСТ & РУТС БЏЏ – Прилеп

Клубот за Бразилска Џиу Џица - Д'Стронгест РУТС БЏЏ Прилеп започна со работа во 2012 година, а во 2013 година стана член на Македонската...

Д СТРОНГЕСТ – Аеродром

Д Стронгест Аеродром е првиот клуб кој произлезе од клубовите под Д Стронгест. Основан е во 2007 година, со почетна локација во ОУ Лазо Ангеловски...