Д Стронгест Македонија (главен клуб – локација Кисела Вода)

  Главен инструктор и основач на "Д Стронгест Македонијa" е АЛЕКСОВСКИ ИВИЦА (биографија за Ивица може да погледнете на следниов линк...https://bjj.mk/instructor-2/) "Д Стронгест Македонија" Инструктои за...

BJJ Tournament – Macedonia Open 2015

Sign Up Info Rules Categories Prizes BJJ Open 2014 Location Stream REGISTRATIONS for all categories (except masters) finish at 00:00 (wednesday) 28 OCTOBER 2015  REGISTRATION for MASTERS finish at 00:00 (sunday) 25 OCTOBER...

Семинар со најдобриот БЏЏ фајтер на сите времиња, Роџер Грејси

  Викендов нашите представници од "Д Стронгест & РУТС БЏЏ", на чело со Председателот на Македонската Федерација за Бразилска Џиу Џица, Алексовски Ивица имаа привилегија...

УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ УСПЕХ!!!! 18 Медали за Македонските БЏЏ репрезентативци

Македонската репрезентација во бразилска џиу-џица викендов беше дел од престижен турнир во Босна и Херцеговина, кадешто остварија голем успех и освоија 18 медали. Репрезентацијата настапи...

“ROOTS BJJ” – НАЈДОБАР ТИМ на “GAMENESS MACEDONIAN BJJ OPEN 2015”...

  Шампионскиот тим на  на вчера завршениот “”Gameness Macedonian BJJ Open 2015” освои 50 медали, од кои: 12 ЗЛАТНИ МЕДАЛИ; 18 СРЕБРЕНИ МЕДАЛИ; 20 БРОНЗЕНИ МЕДАЛИ. Тимски резултати: ROOTS BJJ...

Приватни тренинзи ??? Каква придобивка имаме од приватни тренинзи!!!

Центарот за боречки вештини “Д Стронгест & РУТС БЏЏ“ за да излезе во пресрет на се поголемите побарувања за изведување на приватни тренинзи, во...

“Д Стронгест” има свој Државен Првак во Џудо

На вчерашното Државно Првенство на Р. Македонија во џудо нашите членови од детската група за бразилска џиу џица настапи со 6 натпреварувачи. Тимот го представија: -...

BJJ Nis OPEN 2014 – 19 медали за нашите борци

Вчера во Ниш се одржа традиционалиот турнир во бразилска џиу џица на кој настапивме со 20 натпреварувачи. И овој пат во тимот имаве членови...

Како да ја интегрираш твојата БЏЏ во ММА борба

Кога Royce Gracie излезе и ги доминираше најдобрите борци во светот со неговата Бразилска Џиу-Џица во почетоците на UFC, БЏЏ стана една од најзастрашувачките...

Нашите мали шампиони со големо срце достојно ја представија Македонската БЏЏ...

         Викендов во Монтана, Бугарија, членовите од нашата група за деца од 4 - 12 години достоинствено не представија како држава, како...

Клубови

Д СТРОНГЕСТ – Скопје

Центарот за боречки вештини “Д СТРОНГЕСТ” лоциран на ул. Емил Зола бр.10 во Скопје и е најквалитетното место во нашата држава доколку сакате да...

Д СТРОНГЕСТ Охрид

Клубот за Бразилска Џиу Џица "Д Стронгест" започна со работа во 2012 година а регистриран е во 2013 г во рамките на Македонската БЏЏ...

Д СТРОНГЕСТ – Куманово

Клубот за бразилска џиу џица Д’Стронгест-Рутс БЏЏ Куманово е основан на 17.06.2013 година од страна на главниот тренер во клубот, Мартин Стефановски. Од основањето...

БЏЏ – Прилеп

Клубот за Бразилска Џиу Џица - БЏЏ Прилеп започна со работа во 2012 година, а во 2013 година стана член на Македонската БЏЏ федерација. Тренери...

Д СТРОНГЕСТ – Аеродром

Д Стронгест Аеродром е првиот клуб кој произлезе од клубовите под Д Стронгест. Основан е во 2007 година, со почетна локација во ОУ Лазо Ангеловски...