UFC 207- службен распоред и мерењето на борците

374

ufc-207-amanda-nunes-vs-ronda-rousey-square-poster-750

Видео од мерењето на борците за предстојниот UFC 207…https://www.youtube.com/watch?v=hUTm8Fzrp6k

По откажувањето на борбата помеѓу Фабрицио Вердум и Кеин Веласкез, UFC 207  остана на 10 борби, од кои половина борби ќе најдат место во главниот дел од овој настан.

За среќа на организаторите, двете главни борби останаа не допрени по ова прашање. Ронда Роузи се враќа и се бори против Аманда Нуњез, додека Доминик Круз ќе ја брани титулата и воедно ќе се обиде да му го нанесе првиот пораз во карирата на силниот нокаутер Коди Гарбрант.

 

Денес се додадени две нови борби во главниот дел од настанот каде ќе имаме интересна борба меѓу ТЏ Дилашоу и Џон Линекер во бантам категорија. Тука е додаден велтерашкиот дуел меѓу Донг Хун Ким и Тарек Сафиедин и борбата во мува категорија помеѓу Реј Борг и Луис Смолка.

Фајт пасот на почетокот остана само на една борба (Тим Минс и Алекс Оливеира), додека основниот уводе дел и понатака го предводат Џони Хендрикс и Нил Магни.

UFC 207 – РАСПОРЕД НА БОРБИТЕ

Amanda Nunes vs. Ronda Rousey
Dominick Cruz vs. Cody Garbrandt
T.J. Dillashaw vs. John Lineker
Dong Hyun Kim vs. Tarec Saffiedine
Ray Borg vs. Louis Smolka

Johny Hendricks vs. Neil Magny
Antonio Carlos Junior vs. Marvin Vettori
Alex Garcia vs. Mike Pyle
Niko Price vs. Brandon Thatch

Tim Means vs. Alex Oliveira

Овов настан е новогодишен поклон за љубителите на ММА борбите…УЖИВАЈТЕ!!!