Ferguson конечно одлучи: “Ајде ова да го завршиме еднаш за секогаш”

377

Nurmagomedov-vs-Ferguson

Откако со недели се расправаат околу договорот за меѓусебниот судир, Khabib Nurmagomedov и  Tony Ferguson изгледа дека конечно пронајдоа заеднички јазик.

Додека непоразениот Дагестанец со своите објави покажуваше дека е спремен на сите опции само борбата да се одржи, проблемот го создаваше Ferguson. Но сепак, пред неколку дена таткото на Khabib откри дека мечот би требало да го гледаме на UFC 209, а сега и Tony навести дека тоа би можело да се случи.

Имено, “El Cucuy” се пофали со направените тестирања за USADA, а за тоа Khabib порача, Се гледаме на 4ти март. Ќе го решиме ова еднаш за секогаш во октагонот на UFC 209”.

Untitled-3

Да потсетиме, на оваа претстава би требало да ги гледаме и Игор Покрајац во мечот против Ed Hermen, а моменталниот потврден попис на борбите изгледа многу добро.

ivica pokrajac
Заеднички ММА тренинг во Загреб бо “Core Gym” Игор Покрајац & Ивица Алексовски (Претседателот на Македонскта Федерација за БЏЏ)

DSC_0349

UFC 209

Tyron Woodley vs. Stephen Thompson

Alistair Overeemb vs. Mark Hunt

Darren Elkins vs. Mirsad Bektic

Todd Duffee vs. Mark Godbeer

Igor Pokrajac vs. Ed Herman